Aktuality

PROJEKT  OD MK ČR  (2020)

K závěru směřuje projekt od Ministerstva kultury ČR, který se zaměřuje na podporu výtvarníků se zdravotním postižením. Vše jsme zvládli i za platných opatření. Výsledky společné práce budete moci vidět na výstavě s online vernisáží. Vše včas zveřejníme. Těšíme se na Vás!

  

SPOLUPRÁCE S NdB I V DALŠÍ NEJISTÉ SEZÓNĚ 

Termíny koncertů se opakovaně odkládají. Nové vizualizace pro Národní divadlo Brno již vznikají i v době covidové. Více na webu Národního divadla Brno. Všichni děkujeme za důvěru! Nejen pro naše výtvarníky je to veliká prestiž!

 

 

VÝSTAVA PETRA KOLAŘE “MŮJ SVĚT”

Zveme vás na výstavu Petra Kolaře, výtvarníka s autismem.  Výstava pod názvem „ Můj svět“ je otevřena od 30.6. – 12.7. 2020 v Ponava café, Lužánecká 3, Brno. Výstava je průřezem tvorby Petra v průběhu několika let. Jeho abstraktní obrazy mají neopakovatelný vnitřní rytmus a dynamiku. Přijďte objevovat jeho barevný svět. Těšíme se na vás. Více o autorově tvorbě naleznete na webu http://openartstudio.cz/ nebo http://mywo.cz/.

IMG_2381 kopie


JAKO DĚTI

Výstava “Jako Děti”, která se bude konat v galerii Čtyři patra na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, představí i díla našich autorů Jakuba Čecha a Lucie Němcové.

Untitled 1

 


NOVÉ VIZUALIZACE

Poslední vizualizace v této sezóně pro koncerty v Mahenově divadle. Děkujeme všem za super spolupráci!

Pavla    STROMBOLI

 


 

 

Mezinárodní úspěch pro Lucii Němcovou – VIII. International Art Exhibition for People with Autism ve Francii

Je nám potěšením oznámit, že Lucie Němcová získala významné mezinárodní ocenění.  Toto ocenění vnímáme jako ohodnocení práce několika lektorů, kteří Lucii na její  umělecké cestě doprovázeli a doprovází. Ve Francii dne 10.10. 2019 proběhlo předávání cen Artism“ vítězům “VIII International Art Exhibition for people with autism” u příležitosti mezinárodního kongresu Autism Europe v Nice. VIII. ročníku se účastnilo 150 umělců z 20 zemí. Lucie Němcová se umístila s obrazem “I am happy” na třetím místě za španělskými umělci Omarem Vera a Antónem Romero. Je to pro fenomenální mezinárodní úspěch vzhledem k mezinárodnímu online hlasování a konkurenci vrámci EU.

72288013_10214542680028582_4071991075235954688_n

 

 


Společná vizualizace kampaně Charity Brno a Open Art Studio

Zuzana Kadlcová spolupracovala na vizualizaci kampaně  spojené se stavbou nemocnice v Sinjaru – Iráku. Vznikla tak koláž dokumentárních fotografií od Richarda Boudy a malířského ztvárnění od Zuzany . Tvorbu z Open Art Studia lze vidět na facebooku: https://www.facebook.com/HumanitarniStrediskoDCHB

64315576_750758805322160_1950045633490452480_o

 


PF 2020

Celý tým OPEN ART STUDIA přeje hezké svátky a vše nejlepší v novém roce 2020. Všem děkujeme za důvěru a celoroční spolupráci.

F


Pozvánka na výstavu ART BRUT BRNO

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu ART BRUT V BRNĚ. Takto se povedla vernisáž za přítomnosti části autorů, lektorů a našich grafiků.

email.seznam.cz email.seznam.czě

email.seznam.cz+

 

 

 

 

 

 

 


 

Pozvánka na vernisáž výstavy “Komunikuj barvami”

Srdečně Vás zveme na výstavu obrazů uživatelů Denního stacionáře Brno Božetěchova a Domova Božetěchova pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením a PAS “Komunikuj barvami”, kterou pořádá Ruka pro život o. p. s. společně s naší lektorkou Lucií Hájkovou. Těšíme se na vernisáž!

 

obr

 


 

Nová sezóna s projektem OPEN ART

Novou sezónu koncertů v Národním divadle Brno zahajujeme vizualizací ke koncertu Báry Zmekové, jehož spoluautorem je Jakub Čech. Více informací o projektu OPEN ART naleznete zde na našich stránkách a také na stránkách NdB zde.

22243

 


Spolupráce se stacionářem Ruka pro život o.p.s.

Naše lektorka Lucie Hájková vede i v tomto školním roce výtvarné bloky v Denním stacionáři Brno Božetěchova, organizace Ruka pro život o. p. s. Prostřednictvím realizovaných aktivit vznikají neobyčejná výtvarná díla, která budete moci vidět na říjnové výstavě v Malé Královopolské galerii, která bude probíhat od 23. října do 10. listopadu 2019. Kromě krásných výsledků mají ale aktivity i přesahy do rozvoje osobních kompetencí každého účastníka, do rozvoje komunikačních a sociálních dovedností a do rozšiřování vlastních výtvarně-vyjadřovacích schopností. Děkujeme za krásnou spolupráci!

DSC_0080

Odkaz na stránky stacionáře zde.


 Workshop duben-page-001 (1)


Pořad České televize: Dobré ráno

Pavel Sochor a Filip Habrman hovoří o projektu OPEN ART.

ssqq2

ODKAZ zde


Flying High: Women Artists of Art Brut

Společně s ateliérem Kvark jsme se vydali do Vídně za výstavou, která je zaměřená především na postavení žen v umění Art Brut. Všichni jsme si to užili a už se těšíme na další společnou akci.

DSC_0065

 


sssss

ČLÁNEK zde


ssssaess

ČLÁNEK zde


 

Nepojmenovanýdd 1

 ČLÁNEK zde


 

sdw

ČLÁNEK zde


 

 

sawttt

 

ČLÁNEK zde