Lucie Němcová

Lucie Němcová

Pro zobrazení dalšího obsahu najeďte myší na obrázek a použijte šipky, které se objeví vlevo dole na šedé liště.

 

Autorka se narodila v roce 1993, žije a tvoří v Brně a Náměšti nad Oslavou. Lucie díky značné podpoře rodiny a přátel absolvovala základní vzdělání a následně vzdělávací kurzy. Pro zvládání každodenních starostí se neobejde bez podpory rodiny. Lucie má již několik krátkých pracovních zkušeností. Lucie miluje příběhy, hudbu, zpěv, tanec, empatickou společnost. Záliby a optimismus, spolu s podporou široké rodiny, jí pomáhají zvládat osobní deficity a žít i přes nesporné limity běžný život.

Neprofesionální malbě se intenzivně věnuje od roku 2009, kdy byl u ní rozpoznán výtvarný talent. Prostřednictvím malby a kresby prezentuje osobitým způsobem své pocity a jedinečné vnímání světa kolem sebe, kterého je schopna i díky jinakosti autismu. Vznikají tak specifická tématická díla s okouzlujícím i humorným obsahem. Od počátku tvorby spolupracuje s Mgr. Pavlem Sochorem, Ph.D. V současnosti navštěvuje Open art studio na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Výtvarná, ale i rozmanitá rukodělná tvorba se jí stala stěžejní činností, díky které objevuje a rozvíjí své další schopnosti. Tvorbu prezentuje v rámci samostatných, ale také společných výstavních projektů. Se svými pracemi uspěla v řadě soutěží. Více k tvorbě Lucie Němcové na blogu www.svetlucie.wordpress.com.

Ukázku z její tvorby můžete viděl v galerii. Při zájmu o tvorbu autorky kontaktujte kurátora studia!

Open Art Studio má souhlas se zpracováním osobních údajů výše uvedené osoby ve smyslu nařízení č. 679/2016 o ochraně osobních údajů fyzických osob (dále jen „GDPR“).