Pavla Pravdíková

Pavla Pravdíková

Pro zobrazení dalšího obsahu najeďte myší na obrázek a použijte šipky, které se objeví vlevo dole na šedé liště.

Narozena roku 1986, v současnosti žije a tvoří v Mělčanech (okres Brno-venkov). Pavla je mladá výtvarnice s diagnostikovaným autismem. Žije s rodiči v domě se spoustou zvířat, která jsou častou inspirací pro její tvorbu. Pro mnohé aktivity potřebuje osobní asistenci. Pavla absolvovala základní a střední odbornou školu na Kociánce v Brně s významnou podporou rodiny a přátel. Od roku 2015 dochází do denního stacionáře Ruka pro život v Brně. Počátky její niterné potřeby výtvarně tvořit sahají do roku 1994, kdy probíhala její dlouhá rekonvalescence v důsledku těžkého onemocnění. Doménou její současné tvorby je psaní příběhů o lidech a jejich ilustrace, které tvoří specifickou část její neprofesionální výtvarné a literární tvorby. Kresbou nebo celým kresleným a psaným příběhem reaguje na svět kolem sebe.

Často vychází ze skutečných osob, situací a svých zkušeností, mnohdy ovlivněných jejím postižením. Pavla často používá techniky kresby pastelkami a malby akrylovými barvami. Ráda experimentuje a nemá nouzi o vlastní témata. Právě tato přímost a expresivita spojená s její jinakostí dává vzniknout jedinečným ztvárněním jinak naprosto všedních předmětů. Její tvorba je zařaditelná do stylu art brut.

Ukázku z její tvorby můžete viděl v galerii. Při zájmu o tvorbu autorky kontaktujte kurátora studia!

Open Art Studio má souhlas se zpracováním osobních údajů výše uvedené osoby ve smyslu nařízení č. 679/2016 o ochraně osobních údajů fyzických osob (dále jen „GDPR“).