Mgr. et Mgr. et Mgr. Bc. Lucie Hájková

Lektorka, osobní asistence ve studiu

profil

 

Je doktorandkou na Katedře výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě MU a studuje současně i Speciální pedagogiku. Má praxi z mnoha institucí s různým zaměřením, ať už výuku z klasické základní školy, přes organizaci workshopů v domovech sociální péče až po Diagnostický ústav pro mládež. V současnosti je lektorkou ve studiu. Více informací o jejím působení na Masarykově univerzitě naleznete zde.

 

STUDIUM:

2017 – současnost

Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta, Brno. Doktorské studium Teorie výtvarné a galerijní pedagogiky, navazující magisterské studium Speciální pedagogika.

2015 –  2017

Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta, Brno. Navazující magisterská studia Speciální výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání a Speciální pedagogika a výtvarná výchova. Uděleny tituly Mgr. et Mgr.

2012 – 2015

Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta, Brno. Bakalářský studijní program Speciální výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání. Udělen titul Bc.

2009 – 2014

Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, Brno.  Bakalářský studijní program Religionistika. Udělen titul Bc.

 

PRAXE:

2018

Výtvarné aktivity ve Středisku výchovné péče Kamenomlýnská 2, Brno. Pravidelné výtvarné bloky v denním stacionáři Ruka pro život o. p. s. ve spolupráci s Ateliérem dušetvorby Kvark, lektorka v Open Art studiu.

2017

Výtvarné workshopy se sociálně znevýhodněnou mládeží.

2016

Učitelská praxe na ZŠ Husova 17 Brno, odborná praxe v Diagnostickém ústavu pro mládež, Veslařská 246 Brno a v instituci Správa uprchlických zařízení MV Přijímací středisko Zastávka u Brna, výtvarné workshopy v Psychiatrické nemocnici Brno.

2015

Učitelská praxe na ZŠ Husova 17 Brno, odborná praxe v instituci Správa uprchlických zařízení MV Kostelec nad Orlicí.

2014

Odborná praxe v zařízení Srdce v domě p. o., ve Středisku výchovné péče Kamenomlýnská Brno a Knihovně Jiřího Mahena.

2013

Odborná praxe v institucích Muzeum romské kultury, ÚSP Nové zámky, Správa uprchlických zařízení MV Kostelec nad OrlicíDomov pro seniory Podpěrova.

 

 

V rámci studia se podílela na pořádání výtvarných workshopů i dlouhodobějších navazujících projektů. Výstupy z projektů byly prezentovány v rámci výstav Creative help (2013) a Na tělo (2017).

Open Art Studio má souhlas se zpracováním osobních údajů výše uvedené osoby ve smyslu nařízení č. 679/2016 o ochraně osobních údajů fyzických osob (dále jen „GDPR“).