Projekt Open Art

PROJEKT OPEN ART

Tvorba vizualizací ke koncertům v Mahenově divadle (2018 – 2019 – 2020)

Cílem unikátního projektu OPEN ART je poukázat na jedinečnost a často opomíjený přínos neprofesionálních výtvarníků s postižením v oblasti kultury. Cílem je nabídnout způsoby uplatnění talentovaných osob se zdravotním postižením na trhu práce dle mezinárodních inkluzivních principů a hodnot. Cílem projektu je nabídka bezplatných poradenství a uměleckých konzultací při samostatném zapojení výtvarníků s postižením do komerčních projektů. Pomáháme  našim autorům obstát v konkurenčním prostředí a stát se součástí profesionálních kreativních týmů. Do projektu jsou zapojeni mladí výtvarníci s postižením Jakub Čech, Petr Kolař, Ondřej Farkas, Zuzana Kadlcová, Pavla Pravdíková, Lucie Němcová a Tomáš Koudelka.

V týmu konzultantů na oblast umění a speciální pedagogiky jsou dle svých kompetencí  aktuálně Mgr. Tereza Mikulová, Mgr. Jitka Novotná, Mgr. et Mgr. Bc. Lucie Hájková, Mgr. Jana Baniarová a vedoucí studia Mgr. Pavel Sochor, Ph.D. Vedlejším efektem tohoto projektu je pro studenty Pedagogické fakulty zisk praktických zkušeností v rámci specializace svého vysokoškolského studia. Na druhé straně zde umělci s postižením díky tomuto  projektu získávají zkušenosti a pracovní dovednosti pro uplatnění se v budoucnu na volném trhu práce. Úspěšně zde autoři s postižením prezentují svoji uměleckou činnost vůči široké veřejnosti. Pavel Sochor  je koordinátorem dodání finálních grafických vizualizací pro produkci koncertů v NdB. Deklaruje, že má pro tento projekt souhlas s medializací – zpracováním osobních údajů u všech zapojených osob ve smyslu nařízení č. 679/2016 o ochraně osobních údajů fyzických osob (dále jen „GDPR“).

V období 2018-2019 autoři s postižením spolupracovali s profesionálním grafikem komerčního grafického studia Braq design s.r.o. – Michalem Běťákem.

V období 2019-2020  autoři s postižením spolupracovali s  profesionálním grafikem Petrem Havířem.

V období 2020 – 2021 autoři s postižením spolupracují s grafičkou Sárou Novrátilovou.

Na první vizualizaci únorového koncertu 2019 zahraniční skupiny The Celtic Social Club se spoluautorsky podílela Zuzana Kadlcová, mladá umělkyně s diagnostikovaným autismem.

celtic social club


Na druhé vizualizaci březnového koncertu Radůzy se spoluautorsky podíleli mladí umělci  a umělkyně Ondřej Farkas s Aspergerovým syndromem, Jakub Čech s Downovým syndromem, Pavla Pravdíková s autismem a Lucie Němcová s autismem.

21266


Na třetí vizualizaci březnového koncertu kapely Zrní se spoluautorsky podíleli mladí umělci Petr Kolař s autismem a Jakub Čech s Downovým syndromem.

21270


Na v pořadí již čtvrté vizualizaci, tentokrát dubnového koncertu Vladimíra Mišíka s jeho kapelou ETC,  se spoluautorsky podílela mladá autorka Pavla Pravdíková s autismem.

misíč


Na páté vizualizaci – koncertu Karla Plíhala se spoluautorsky podíleli mladí umělci a umělkyně Ondřej Farkas s Aspergerovým syndromem, Pavla Pravdíková s autismem a Tomáš Koudelka.

plíhal


Na v pořadí již šesté vizualizaci, tentokrát květnového koncertu Hany a Petra Ulrychových a hostů Javory – Javory Beat, se spoluautorsky podíleli mladí autoři Lucie NěmcováOndřej Farkas s autismem.

2159k7


Novou sezónu začínáme plakátem ke koncertu Báry Zmekové, jehož podoba vychází z prací Jakuba Čecha.

22243


Vizualizaci koncertu Rudyho Linky připravili naši kolegové-umělci – Ondřej Farkas a Lucie Němcová.

PLAKÁT Rudy Linka


Na vizualizaci koncertu vídeňského orchestru spolupracovala Lucie Němcová s grafikem Petrem Havířem.

TOP


Na vizualizaci koncertu spolupracovala Zuzana Kadlcová s grafikem Petrem Havířem.

STROMBOLINa vizualizaci koncertu spolupracovala Lucie Němcová s grafikem Petrem Havířem.

22860

Na vizualizaci koncertu spolupracovala Pavla Pravdíková s grafikem Petrem Havířem.

 

 

Pavla

 

Na vizualizaci koncertů pro rok 2021 spolupracovala nejen Lucie Němcová nově s naší grafičkou Sárou Navrátilovou. Více naleznete na:

https://www.facebook.com/Open-Art-Studio-Brno-976228969090933/

Zveme na podzimní koncertní sezónu!

Poslední plakát roku 2021 ke koncertu Báry Polákové vznikl díky obrazu Lucie Němcové.

V novém roce se můžeme těšit na další spolupráci s NdB Brno. Plakát ke koncertu Žalman 75 opět pomohla vytvořit Lucie Němcová.

Plakát pro vystoupení Radůzy (už druhý z naší produkce!) vznikl díky společné práci Onřeje Farkase, Pavly Pravdíkové, Lucie Němcové a Jakuba Čecha.

Podklad pro vytvoření plakátu pro koncert “bejbypankové” kapely Kašpárek v rohlíku navrhl Jakub Čech.