Projekt Open Art

PROJEKT OPEN ART

Zakázka na vizualizaci ke koncertům v Mahenově/Janáčkově divadle (2018 – 2019)

Zhotovitel zakázky Mgr. Pavel Sochor, Ph.D., IČ:76409198.

Spolupracující subdodavatelé (realizační inkluzivní tým): mladí výtvarníci s postižením Jakub Čech, Petr Kolař, Ondřej Farkas, Zuzana Kadlcová, Pavla Pravdíková, Lucie Němcová a Tomáš Koudelka. Dále lektorky Open Art studia a studentky PdF MU Bc. Petra Herníková, Mgr. Tereza Mikulová, Bc. et Bc. Jitka Novotná, Mgr. et Mgr. Bc. Lucie Hájková, grafici komerčního grafického studia braq design s.r.o. Michal Běťák a Veronika Bracková.

Mgr. Pavel Sochor, Ph.D.  (jako OSVČ) má souhlas se zpracováním osobních údajů u níže uvedených osob ve smyslu nařízení č. 679/2016 o ochraně osobních údajů fyzických osob (dále jen „GDPR“).

 

Cílem unikátního projektu OPEN ART je poukázat na jedinečnost a často opomíjený přínos neprofesionálních výtvarníků s postižením v oblasti kultury. Cílem je rovněž představit v ČR model uplatnění talentovaných osob se zdravotním postižením na trhu práce dle mezinárodních inkluzivních principů a hodnot. Významným dílčím cílem projektu je zapojení výtvarníků s postižením do komerčních projektů, schopnost obstát v konkurenčním prostředí a stát se součástí profesionálních kreativních týmů.

Realizační tým pro vizualizace tvoří výtvarníci s postižením Jakub Čech, Petr Kolař, Ondřej Farkas, Zuzana Kadlcová, Pavla Pravdíková, Lucie Němcová a Tomáš Koudelka, studentky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity z Open Art studia na IVIV PdF MU Brno (www.openartstudio.cz), jmenovitě Bc. Petra Herníková, Mgr. Tereza Mikulová, Bc. et Bc. Jitka Novotná, Mgr. et Mgr. Bc. Lucie Hájková a umělecký vedoucí a odpovědná osoba za realizaci projektu OPEN ART Mgr. Pavel Sochor, Ph.D., grafici komerčního grafického studia braq design s.r.o. Michal Běťák a Veronika Bracková.

Na první vizualizaci únorového koncertu zahraniční skupiny The Celtic Social Club se spoluautorsky podílela Zuzana Kadlcová, mladá umělkyně s diagnostikovaným autismem. Plakát i banner přikládáme ke zhlédnutí i ZDE.

celtic social club

 

Na druhé vizualizaci březnového koncertu Radůzy se spoluautorsky podíleli mladí umělci  a umělkyně Ondřej Farkas s Aspergerovým syndromem, Jakub Čech s Downovým syndromem, Pavla Pravdíková s autismem a Lucie Němcová s autismem. Plakát a banner možno shlédnout ZDE, na stránkách ND Brno.

 

21266

 

Na třetí vizualizaci březnového koncertu kapely Zrní se spoluautorsky podíleli mladí umělci Petr Kolař s autismem a Jakub Čech s Downovým syndromem. Materiály jsou ke shlédnutí ZDE.

 

21270

 

Na v pořadí již čtvrté vizualizaci, tentokrát dubnového koncertu Vladimíra Mišíka s jeho kapelou ETC,  se spoluautorsky podílela mladá autorka Pavla Pravdíková s autismem. Plakát a bannery můžete vidět ZDE, na stránkách ND Brno.

misíč

 

Na páté vizualizaci – koncertu Karla Plíhala se spoluautorsky podíleli mladí umělci a umělkyně Ondřej Farkas s Aspergerovým syndromem, Pavla Pravdíková s autismem a Tomáš Koudelka. Plakáty možno shlédnout ZDE.

 

plíhal

 

Na v pořadí již šesté vizualizaci, tentokrát květnového koncertu Hany a Petra Ulrychových a hostů Javory – Javory Beat, se spoluautorsky podíleli mladí autoři Lucie NěmcováOndřej Farkas s autismem.  Plakáty možno shlédnout ZDE.

 

2159k7

 

Novou sezónu začínáme plakátem ke koncertu Báry Zmekové, jehož podoba vychází z prací Jakuba Čecha. Plakát a podrobnosti ke koncertu je možné najít zde.

 

22243

Vizualizaci koncertu Rudyho Linky připravili naši kolegové-umělci – Ondřej Farkas a Lucie Němcová. Plakát a podrobnosti ke koncertu je možné najít zde.

PLAKÁT Rudy Linka

 

Na vizualizaci koncertu vídeňského orchestru spolupracovala Lucie Němcová s grafikem Petrem Havířem. Plakát a podrobnosti ke koncertu je možné najít zde.

TOP